Dešťovka

Usazování betonové jímky

 

Dotace dešťovka

„Dotace dešťovka“ je hodně prodiskutovávané téma. O čem je vlastně řeč? Určitě jste si v posledních letech všimli, že každé léto bojuje více a více měst a vesnic s nedostatkem pitné vody (hladina vod ve studnách za poslední roky rapidně klesá), proto jsou každé léto stále více vidět nádrže s pitnou vodou a lidé jsou napomínáni, ať s vodou neplýtvají.

Ministerstvo životního prostředí se rozhodlo s tímto problémem začít bojovat! A to tak, že nabízí lidem příspěvek (dotaci) až 105 tisíc korun na efektivní hospodaření s dešťovou a odpadní vodou. Do této oblasti se opravdu hodně investuje, například v roce 2017 bylo vyhrazeno na tyto příspěvky až 340 milionů korun ze zdrojů Státního fondu životního prostředí České republiky. Záměr Ministerstva životního prostředí je tedy jasný, a to přimět obyvatelstvo České republiky, aby začalo šetřit s vodou.

Pojďme si nyní trochu více rozebrat detaily tohoto dotačního programu.

 

Pro koho je dotace primárně určena?

O příspěvek mohou zažádat všichni majitelé a stavitelé rodinných, rekreačních a bytových domů.

 

Na co je dotace uplatnitelná?

Dotační program podporuje:

  • Zachytávání srážkové vody na zalévání Vaší zahrady
  • Akumulaci srážkové vody na splachování WC a zalévání zahrady
  • Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody

Máte-li v úmyslu pomáhat životnímu prostředí České republiky jedním z těchto třech výše zmíněných způsobů, máte také současně nárok na příspěvek. Nepromarněte tuto jedinečnou šanci!

Důležitá informace také je, že dotace je od 1. 10. 2018 uplatnitelná na celém území ČR. Už si tedy nemusíte kontrolovat, zda Váš dům spadá do kritické oblasti.

 

Výše dotace

Výše příspěvku závisí na použité technologii, kterou zvolíte pro akumulaci srážkové vody. Maximálně může ale příspěvek pokrýt 50 % z celkových způsobilých výdajů. Dotace se dále dělí na fixní a proměnnou. Fixní část kolísá mezi 20 až 60 tisíci korun. K akumulaci „dešťovky“ budete bezesporu potřebovat nádrž (například betonovou jímku). A zde přichází na řadu právě proměnná část příspěvku. Za každý krychlový metr nádrže se Vám totiž k příspěvku přičte 3500 korun. Další skvělá zpráva pro Vás určitě také je, že dotace se vztahuje i na instalaci celého akumulačního zařízení, včetně zemních prací a úpravy veškerých vodních rozvodů.

 

Jak mohu zažádat?

Návod krok za krokem o tom, jak zažádat o dotaci, naleznete na webové stránce https://www.dotacedestovka.cz/. Na zmiňovaném webu Vám jsou k dispozici veškeré aktuální informace o tomto programu, a dokonce zde naleznete i telefonní číslo na zelenou info-linku, kam můžete směřovat Vaše veškeré dotazy. Následné otázky a nejasnosti ohledně nádrží (betonových jímek) můžete konzultovat přímo s naší společností. Rádi Vám pomůžeme a vyhovíme všem Vašim přáním.

 

CE-certifikát
CE-certifikát
Výroba betonové jímky
Výroba betonové jímky

 

Kontakt - vedoucí prodeje

“Děláme jímky. Z pořádného betonu. Už přes 20 let.
Zavolejte nebo napište, rádi vám poradíme.”

Petr Novák, vedoucí prodeje

info@betonovejimky-septic.cz

+420 723 354 896
+420 720 127 710