Jímky a septic

Home Betonová nádrž na vodu

Betonová nádrž na vodu

Nabízíme betonové nádrže na vodu již 20 let a zde najdete veškeré informace, které k tomu potřebujete znát. Pokud vás zajímá cena, přejděte na náš kompletní ceník.

K čemu využijete betonovou nádrž

Sucho je problém, který začíná trápit i Českou republiku a majitele rodinných domů a zahrad. I v případě možnosti čerpání vody ze studny je ekologickým i cenově výhodným řešením využití dešťové vody, která se jinak z velké části splachuje do řek a kanálů. V případě větší průtrže mračen totiž půda nezvládá dostatečně vodu udržet, což může mít důsledky až v podobě půdní eroze. Dešťovou vodu v betonové nádrži na vodu přitom můžete využít nejen na zahradě, ale také v domácnosti, například na splachování toalety. Ušetřené peníze jsou dalším skvělým benefitem, částky za vodné a stočné totiž budou již jen stoupat.

Usazování betonového septiku

Důležitost betonové nádrže na vodu

V důsledku klimatických změn se stává zdroj vody v našich končinách velmi důležitý. Je třeba s vodou hospodařit, protože zvláště v období sucha je vody nedostatek. A zákaz zalévání pitnou vodou působí problémy především pěstitelům ovoce a zeleniny. Kromě vodovodu jsou tak dalšími zdroji vody pouze studna a voda v podobě občasných srážek. Ekologické řešení, které využívá dešťovou vodu, je také ekonomické, protože má – zvláště po využití dotací  – výbornou návratnost. Cena vody totiž klesat nebude, půjde o hodnotnou komoditu. Nádrže na vodu navíc můžete využít pro splachování toalet, které většina domácností splachuje cennou pitnou vodou. Tento ekologický a ekonomický trend je blízkou budoucností, inspirujte se také!

Varianty betonových nádrží: jedno, dvou či vícekomorové?

Jednokomorové nádrže na vodu jsou nejlevnější variantou, která je pro většinu domácností zcela dostačující. Začínají na velikostech od 4 m3 až do 12 m3.  V případě zájmu rádi zpracujeme nabídku i na vícekomorové betonové nádrže na vodu.

Parametry betonových nádrží od Septic

  • Vysoká kvalita a záruka 5 let
  • Atraktivní cena
  • Instalace a napojení nádrže zdarma
  • Rychlá realizace s dopravou do 3 dnů
  • Certifikát nepropustnosti od TZÚS Praha, s.p.
  • Realizace na základě 20letých zkušeností

Nádrž na vodu z betonu či plastu?

Někteří prodejci nabízejí jímky z plastu, které neposkytují takovou pevnost, odolnost a trvanlivost jako betonové nádrže. Z plastu se dělají příbory, kvalitní betonová nádrž zase z betonu.

Výhody nádrže na vodu z betonu

  • mimořádně pevné, odolávají vysokému tlaku
  • mají delší životnost a odolnost
  • jsou cenově výhodné
  • lze je vyrobit na míru

Dotace na nádrže na vodu z betonu

Využijte dotace na uchovávání dešťové vody! Kromě ekologického hlediska je velkou výhodou ušetření peněz a vody v domácnosti. Využijte srážkovou a odpadní vodu z domácnosti na zahradě. Dotace podporují akumulaci srážkové vody pro zálivku zahrady, ale také pro splachování WC, což může ušetřit nemalou částku ročně z vašeho rozpočtu. Díky dotaci si snížíte návratnost o polovinu a současně získáte dostupnou vodu zdarma i v suchých obdobích.